BuddyON

Digitální onboarding

Ušetřete peníze a čas

na procesu onboardingu.

 

Získejte více času pro zaměstnance HR oddělení a nadřízené nováčků.

Mohou se tak věnovat aktivitám s vyšší přidanou hodnotou.

Onboarding je adaptační proces pro usnadnění vstupu zaměstnance do firemního prostředí zaměstnavatele. Připravuje půdu pro jeho spokojenost a budoucí loajalitu. Nicméně zaměstnává jak pracovníky HR oddělení, tak nadřízené nováčka a ubírá jim čas, který by mohli věnovat jiným hodnotnějším aktivitám.

BuddyON je systém, který umí s onboardingem výrazně pomoci. Jednak ohlídá, kde se právě nováček v procesu onboardingu nachází a zároveň umí předat velké množství informací, včetně tzv. softových. Tím zaměstnancům HR a nadřízeným nováčka ušetřit spoustu času, čímž zvýší jejich efektivitu a přínos zaměstnavateli. 

I Adaptujte efektivněji.

BuddyON = standardní adaptační plán pro každou pozici.

Onboarding BuddyON zahrnuje adaptační plán, který obsahuje základní školení zaměstnance, seznamovací „kolečko" po odděleních firmy, školení ve firemní kultuře a standardech.

V systému BuddyON vytvoříte šablony adaptačních plánů pro každou pozici, které následně využíváte pro každý nový nástup. 

Nechejte to na průvodci.

Nového zaměstnance provede procesem onboardingu průvodce - Buddy.

Rolí průvodce je v první řadě „zlidštění" kvanta předpisů, pouček a směrnic. Může také mnohé vysvětlit. Zároveň je vždy skvělý na předání softových informací (kde najdu náhradní toaletní papír, kam zaparkuju kolo, nebo kam chodí zaměstnanci kouřit, aby je neviděli zákazníci...).

V roli průvodce se může objevit například majitel nebo kdokoliv ze zaměstnanců. Lze také využít známou tvář, která proces onboardingu ozvláštní a zpříjemní. Pro nové zaměstnance je v tomto případě také pozitivní fakt, když zaměstnavatel s někým takovým spolupracuje.

I Obsahem řešení BuddyON je:

BG-02-01.png

• Online aplikace BuddyON

• Úprava dle struktury zaměstnaců

• Branding aplikace

• Školení správce dat aplikace

• Školení HR týmu

BG-02-01.png

• Konzultace IT (zavedení SSO atp.)

• Šablony adaptačních plánů*

• Kreativa obsahu videí*

• Výroba videí*

• Mentoring a online podpora*

* - Podle rozsahu dohodnuté spolupráce

Employer branding

Druhotným produktem systému BuddyON je pozitivní vliv na všeobecné vnímání značky jako zaměstnavatele.

Videa a informace obsažené v systému BuddyON dáte k dispozici i stávajícím zaměstnancům, kteří jej mohou využívat jako zdroj informací a knihovnu aktuálních směrnic a předpisů. Občas se tak stane, že některé z videí unikne i mimo společnost a stane se tak virálním videem (pokud k tomu má předpoklady). Což je ve výsledku fajn, protože vás lidé budou

vnímat jako zaměstnavatele, který využívá moderní technologie. Navíc by video mělo reflektovat náladu ve společnosti. A pokud nejste vyloženě suchaři svázaní korporátními nařízeními a nebojíte se udělat trošku legraci (protože takoví prostě jste), máte vyhráno. Až budou lidé přemýšlet o změně místa, vzpomenou si na vás.

Digitální onboarding

OREA HOTELS

Onboarding nových zaměstnanců.

Zde BuddyON funguje o to lépe, že síť hotelů OREA je rozprostřena po celé ČR a jednotliví HR Bussines Partners mají na starost vždy několik hotelů. 

 

Systém jim umožňuje řešit část položek adaptivního plánu i jednoduše na dálku.

Buddym, tedy průvodcem se v tomto případě stal herec Jakub Kohák, který vytvořil sérii skečů uvádějících jednotlivá témata onboardingu.

Ohlasy jsou pozitivní jak od nově příchozích zaměstnanců, tak ale i od zaměstnanců stávajících a především od zaměstnanců HR a přímých nadřízených nováčků, kterým systém reálně šetří čas.

Nováčci také pozitivně hodnotí skutečnost, že mají k dispozici všechny důležité informace na jednom místě a mohou se k nim kdykoliv jednoduše vrátit.

Chcete se o digitálním onboardingu dovědět víc?

Nechte nám kontakt, ozveme se.